Rozhľadňa na Ostredku

Ak hľadáte neuveriteľný výhľad na krásy Demänovskej doliny z výšky, potom by ste sa mali vydať na rozhľadňu na Ostredku. Nachádza sa v nádhernej nízkotatranskej prírode a je to miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť v žiadnom ročnom období.

Rozhľadňa je dvojposchodová a vysoká asi 7 metrov, čo vám umožňuje vychutnať si úžasný výhľad na známe vrchy, ako sú Chopok, Ďumbier alebo Dereše, ako aj na celú Demänovskú dolinu a Poľanu. Na vrchnej plošine rozhľadne sú upevnené panoramatické fotografie s popismi, ktoré vám pomôžu identifikovať všetko, čo vidíte.

Rozhľadňu môžete nájsť od záchytného parkoviska v Jasnej - Biela Púť. Odtiaľ sa musíte vydať po žltej turistickej značke, ktorá vedie cez celý hrebeň Ostredka. Cesta k rozhľadni trvá približne 20 minút a môžete si vychutnať príjemnú prechádzku tatranskou prírodou.

Ak máte čas a chuť, môžete pokračovať po žltej turistickej značke a objaviť ďalšie turisticky atraktívne lokality, ako sú pamätník SNP, symbolický cintorín obetí Nízkych Tatier a ďalšie. Demänovská dolina je miesto plné prírodných krás a rozhľadňa na Ostredku je jedným z najlepších miest, kde si môžete užiť neuveriteľný výhľad na túto krásnu oblasť.

crossmenu