Vrbické pleso

Z apartmánov Yoloj sa ľahko dostanete do nezvyčajného miesta, ktoré sa prezentuje ako zážitková destinácia pre milovníkov krásnej prírody. Vstúpte do sveta Vrbického plesa, ktoré je obklopené nedotknutou prírodou Nízkych Tatier. Ako prvá Vás zasiahne scenéria tohto klenotu, ktorá leží na 1113 metroch nadmorskej výšky a vznikla po ústupe ľadovca zo svahov Chopka a Derešov. Tento morénový skvost v Demänovskej doline má na svedomí zanechávanie nevýslovného dojmu na každého návštevníka.

Vrbické pleso patrí medzi najväčšie prirodzené jazerá v Nízkych Tatrách a od roku 1975 bolo vyhlásené za národnú prírodnú pamiatku s najvyšším, piatym stupňom ochrany. V okolí plesa sa nachádza množstvo turistických chodníkov, ktoré Vám umožnia urobiť si krásnu prechádzku a obdivovať krásu okolitej prírody. Z lavičiek, ktoré sú rozmiestnené na okraji plesa, môžete vnímať jemné šumenie vody a tichú melódiu lesa.

Pokiaľ ste milovníkom zimných radovánok, Vrbické pleso Vám ponúkne naozaj nevšedný zážitok. Zima sa tu prejavuje v plnej kráse, zasnežená krajina a zamrznutá voda poskytujú neopakovateľné zážitky. Vrbické pleso a jeho okolie sa každoročne stáva atrakciou pre milovníkov zimných športov, ako napríklad bežkovanie.

crossmenu